Stogo skardinimas

Geras stogas – jaukūs namai. „Stogų linijos“ komanda turi didelę patirtį ir visus reikiamus įrankius, kad atliktų įvairių stogų apskardinimo darbus.

Atvykstame į vietą, įvertiname objektą, paruošiame visus reikalingus lankstinius bei ruošinius savo ceche ir greitai juos sumontuojame ant jūsų stogo. Galutinis rezultatas – puikiai atrodantis, praktiškas ir ekonomiškai efektyvus, sandariai apskardintas stogas, nuo kurio efektyviai nubėgs lietaus vanduo, ant kurio nesikaups šiukšlės ir kuriam reikės tik minimalios priežiūros.

Domina šios paslaugos kaina ar norite daugiau sužinoti, kokią naudą turėtų stogo skardinimas? Kreipkitės telefonu +370 677 47255 arba registruokitės nemokamai konsultacijai. „Stogų linijos“ specialistai patys jums paskambins, atsakys į rūpimus klausimus, suderins sąlygas bei pasirūpins visais niuansais nuo A iki Ž!

Kas yra stogo skardinimas?

Kaip ir sako pats pavadinimas, stogo skardinimas – stogo konstrukcinių elementų ir jungiamųjų vietų dengimas būtent skarda. Svarbu paminėti, kad tai nėra stogo dengimas skarda, o tiksliau įvairių jo dalių užsandarinimas, dengimas papildomomis skardos konstrukcijomis, taip siekiant jį papildomai apsaugoti.

Tai yra vienas iš svarbiausių darbų, kalbant apie stogo dengimą. Jis padeda užsandarinti tarpus, uždengia tokius elementus, kaip šlaitų susikirtimas, estetiškai apdengia įvairias stogo vietas bei jo konstrukcinius elementus ir apsaugo silpnąsias stogo vietas.

Skarda tampa tarsi papildomu apsauginiu sluoksniu arba vandeniui nepralaidžiu priedu. Su skardos pagalba po stogu, ten kur gyvenate jūs, yra jauku, sausa, o pati stogo architektūra nekankinama drėgmės.

Pagrindinis stogo skardinimo privalumas yra pačios skardos ilgaamžiškumas. Gerai įrengti, iš kokybiško metalo pagaminti lakštai, tik su minimalia priežiūra tarnauja ne vieną dešimtmetį.
Verta pakalbėti apie konkrečius elementus, kuriuos apima stogų skardinimas ir kokia jų nauda.

Kraigas

Paprasta sakyti, per kraigą vyksta stogo kvėpavimas.

Tarp stogo dangos ir difuzinės plėvelės gali cirkuliuoti oras. Jo cirkuliacija išjudina drėgmę, taip džiovinant medines konstrukcijas ir pašalinant besikaupti galintį kondensatą. Stogo kraigo apskardinimas nukreipia drėgmę nuo stogo ir stabdo pelėsio arba puvėsio atsiradimą.

Paprastai stogų skardinimo darbams gaminami pusapvaliai ir trikampiai kraigai. Pastarieji dar gali būti su kepurėle. Jie atrodo kiek labiau estetiškai ir montuojami ant visų šlaitinių stogų.

Laštakis

Dar lietskarde vadinamas elementas, su kurio pagalba vanduo (tirpstančio sniego ar lietaus) nepasilieka ant stogo, o teka į lataką. Laštakio skardos tvirtinimas pakišamas po pačia stogo danga.

Įlaja arba sąlaja

Tai tarsi skardos sujungimas, montuojamas tarp dviejų stogo šlaitų. Jis, kaip ir laštakis, montuojasi po stogo danga ir yra nuvedamas į lataką. Kaip ir su laštakiu, tvirtinant įlajas reikia nemažo dėmesingumo bei profesionalumo, kad nebūtų subadytas lankstinys, ypač kai atliekamas stogo skardos tvirtinimas prie lankstinių.

Vėjalentė

Vis dažniau stogo apskardinimas neįsivaizduojamas be vėjalentės. Priklausomai nuo stogo krašto storumo, vėjalentė gali būti skirtingų formų. Ji tarnauja tam, kad vėjas nepažeistų vienos jautriausių stogo dalių – krašto. Rekomenduojama ir tai, kad ji būtų kuo didesnė bei uždengtų šoninę lentą nuo blukinančių saulės spindulių.

Kokie yra stogo skardinimo procesai?

Stogo apskardinimas yra etapiškas procesas. Viskas prasideda nuo jūsų užklausos bei objekto įvertinimo, poreikių analizės. „Stogų linijos“ specialistai kuo tiksliau nustato, kiek laiko truks darbai, kiek ir kokių elementų reikės pagaminti, kokia bus preliminari ar net galutinė kaina. Paprastai galutinę kainą nustatome po vizito į objektą.

Tinkamų lankstinių gamyba

Sutarus dėl sąlygų, pradedamas skardos lankstinių gaminimas. Nors galime dirbti ir su jūsų skarda, tačiau turime nuosavą skardos gamybos ir lankstymo cechą, tad greitai paruošime visus užsakytus konstrukcinius elementus. Lankstiniams suteikiame 5 metų, o pačioms skardos medžiagoms – nuo 10 iki 50 metų garantijas. Pagal poreikį gaminame:

 • Laštakius;
 • Parapeto ir skirtingų formų kraigo lankstinius;
 • Lietvamzdžius ir latakus;
 • Vėjalentes;
 • Karnizus;
 • Sąlajas;
 • Prieglaudas;
 • Sienines ir stogines kopetėles;
 • Apsaugines tvoreles ir sniego užtvaras;
 • Stogo tiltelius;
 • Daug kitų elementų.

Kadangi jau daugybę metų sėkmingai remontuojame, renovuojame stogus, juos dengiame bei gaminame skardos lankstinius, tikrai galite patikėti mums šį darbą. Sparčiai rasime sprendimus ir užtikrinsime geriausią įmanomą stogo išvaizdą. Po to, kai bus atliktas stogo apskardinimas, jūsų namo stogas pasidarys atsparesnis net ir labai nepalankioms aplinkos sąlygoms. Dėl to bus galima džiaugtis ilgesniu apdailos medžiagų tarnavimo laiku, mažesniu poreikiu remontui, lengvesniu šiukšlių valymu ir vandens nubėgimu.

Taip pat paruošiame ir reikiamus skardos lakštus stogui bei kaminams, sudėjimui aplink liukus, stoglangius. Gamyba mūsų ceche vyksta greitai ir reikiamus lakštus ar konstrukcinius elementus galime paruošti per dieną.

Stogo skardinimas vietoje

Sutartu laiku atvykstame į objektą (daugiausiai dirbame Kaune, tačiau galime atvykti visoje Lietuvoje) bei pradedame darbus. Skardinti galima kone ištisus metus, tačiau geriausia tai daryti dienomis, kai nelyja, nesninga. Tada procesas būna sklandesnis.

Darbai gali trukti nuo poros valandų iki kelių darbo dienų. Tai, kiek truks stogo skardinimas, daugiausiai priklauso nuo pačio stogo dydžio, sudėtingumo ir papildomų darbų poreikio. Apie tai informuojame prieš pradėdami darbus.

Kokiomis medžiagomis galima atlikti stogo skardinimą?

Nors skarda gali būti gaminama iš įvairiausių tipų metalų ir jų mišinių, „Stogų linija“ daugiausiai dirba su cinkuotos skardos lakštais. Būtent jos turimi privalumai pasiūlys didžiausią naudą.

Cinkuoto metalo lakštai, skirti stogo apskardinimui, yra populiarus pasirinkimas jau kelis dešimtmečius. Dėl gerųjų savo savybių ir ekonominio efektyvumo, jie toliau populiarėja šiuolaikiniuose projektuose. Pagrindinė to priežastis – cinko sluoksnis, kuriuo padengiami plieno ar geležies skardos lakštai ir to sluoksnio apsauginės savybės. Cinkavimo procesas suteikia metalui keletą privalumų, dėl kurių jis ypač tinka stogams dengti ir apdailinti.

Atsparumas korozijai

Bene pagrindinis cinkuotos skardos pliusas yra apsauga nuo korozijos (rūdžių). Cinko sluoksnis veikia kaip barjeras, neleidžiantis drėgmei ir taršai tiesiogiai veikti po juo esančio metalo. Todėl cinkuotų stogų ir apskardintų elementų tarnavimo laikas gerokai pailgėja. Lietuvoje, kur klimatas gali būti ganėtinai drėgnas ir neretai lyja, cinkuota skarda bus protingas pasirinkimas, ypač lietaus latakams, sandarinimo elementams.

Ekonomiškumas

Tiek pirminė skardos elementų kaina, tiek pats montavimas atliekamas labai patrauklia kaina. Tačiau dėl to, kad cinkuota skarda nebijo aplinkos poveikio, ji taip pat išlieka ilgaamžė ir tai reiškia, kad retai arba visai nereikia remonto, o priežiūros išlaidos yra palyginti nedidelės, ilguoju laikotarpiu tai gali būti bene ekonomiškiausias pasirinkimas.

Kai kada apskardinimas yra net vienintelė reali išeitis sandarinant stogą, nes kitų sprendimų įgyvendinimas visai neapsimoka arba yra visiškai neįmanomas.

Lankstumas randant sprendimus

Profesionalūs „Stogų linijos“ darbuotojai pagamins norimų matmenų, formų ir net išvaizdos skardos lankstinius. Dėl to cinkuotos skardos lankstiniai puikiai tinka apskardinimui, nes užtikrina maksimaliai estetišką stogo vaizdą ir ilgaamžiškumą. Prisitaikome net prie nestandartinių formų stogų ar unikalių pageidavimų.

Lengvumas

Skardos lakštai nėra sunkūs, todėl juos galima montuoti ant beveik bet kokio stogo.

Ekspertų patarimai norintiems atlikti stogo skardinimą

Nors stogo skardos tvirtinimas ir pačio stogo skardinimas geriausius rezultatus duoda, kai darbus patikite profesionalams, labai norintys gali šią užduotį atlikti ir pasidaryk pats būdu. Mūsų specialistai turi keletą patarimų, kad kraigo ir kitos stogo skardos montavimas duotų geriausią įmanomą rezultatą.

Visų pirma – būtinai pasirinkite kokybiškas žaliavas. Pernelyg žema siūloma kaina iš nepatikimų pardavėjų gali indikuoti apie tai, kad ruošinys bus iš žemos kokybės metalo arba, jog rezultato reikės laukti ilgai, matmenys neatitiks ir taip toliau. Štai, pavyzdžiui, „Stogų linijos“ ceche dirbama su aukščiausius ES kokybės standartus atitinkančiomis gamybos ir pjaustymo staklėmis, tad kiekvienas skardos sujungimas, latakas, tvorelė ar kitas elementas bus tiksliai pagamintas, iki milimetro. Prieš darbus tiksliai sužinokite ir išmatuokite erdves bei elementus, kad žinotumėte, kokiems parametrams pateikti užklausą gamintojui.

Turėkite omenyje tai, kad net ir geriausios kokybės skarda gali pavesti, jei yra netinkamai sumontuojama. Pasirūpinkite, kad dirbtų kvalifikuoti specialistai arba žmonės, kurie jau turi patirties bei naudoja tinkamus įrankius ir kokybiškas medžiagas.

Stogo skardinimas turi būti atliekamas saugiai, todėl apsirūpinkite visais papildomais saugumo aksesuarais, kad darbas aukštyje nekeltų problemos.

Turite klausimų ar norite pasitarti? Parašykite mums!


Tik savo svetainės lankytojams teikiame
NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu

Įveskite žemiau esančiame laukelyje savo
telefono numerį – mes Jums paskambinsime
ir atsakysime į visus rūpimus klausimus.

Mes Jums paskambinsime dar šiandien.
Ačiū, kad kreipiates.
Uždaryti
Gauti nemokamą konsultaciją
Konsultacija vėliau