Stogo priežiūra ir sezoninis aptarnavimas

Daugelis nuosavų namų šeimininkų po stogo dangos pasirinkimo ir įrengimo pamiršta, kad net ir pasibaigus statyboms, reikia reguliariai stogą prižiūrėti ir laikas nuo laiko atlikti sezonines jo priežiūros procedūras. Oro temperatūros skirtumas, šalčiai, sniegas, drėgmė, saulės spinduliai ir įvairūs nešvarumai, gali tapti tikrais iššūkiais stogo tvirtumui. Tad net ir kokybiškiausių medžiagų naudojimas jo dengimui, jums nesuteiks 100 procentų apsaugos visam laikui. Dėl to, būtina reguliari stogo priežiūra ir savalaikis sezoninis aptarnavimas, kuris gali ne tik prailginti dangos tarnavimo laiką, bet ir apsaugoti jus nuo nenumatytų išlaidų.

Kotedžų, sodų ir namų šeimininkai retai atkreipia dėmesį į tai, kokių procedūrų derėtų imtis siekiant atlikti sezoninį stogo aptarnavimą. Deja, labai dažnai remonto darbai atliekami jau atsitikus avarinei situacijai, nors pigiau ir paprasčiau būtų imtis ganėtinai paprastų profilaktinių veiksmų, sezoniškai tikrinant stogo dangos būklę. Tai nebūtina daryti savarankiškai, nes šie darbai gali kelti tam tikrų pavojų, o be to, specialistai viską atliks žymiai greičiau ir tiksliau, laikydamiesi visų saugumo reikalavimų.

Kasmetinė stogo priežiūra

Atliekant kasmetinius stogo priežiūros darbus atkreipiame dėmesį į visas detales, kurios gali parodyti ar yra poreikis imtis rimtesnio remonto:

  • Tikriname šlaitų paviršių, ieškant galimų pažeidimų. Ypatingas dėmesys skiriamas tvirtinimo elementams, karnizo kraštams bei sujungimams.
  • Užtikriname vandens nuvedimo sistemos tvarkingą veikimą, valome lietvamzdžius.
  • Pagal poreikį, atliekamas stogo šilumos, hidro ir garo izoliacijos patikrinimas.

Patiems klientams rekomenduojama sezoniškai atlikti stogo būklės apžiūrą ir iš vidaus, nes čia neretai atsiranda problemų, kurias pašalinti būna me tik sudėtingiau, bet ir brangiau. Svarbiausias dalykas, kad neatsirastų grybelių ir puvėsių pėdsakų ant medinių elementų, tokių kaip gegnės. Tam, kad jie neatsirastų, svarbu, kad po stogu nesikauptų kondensatas.

Sniego šalinimas

Ypač svarbus procesas, kuris deja, tačiau labai retai atliekamas mūsų šalyje. Ir nors sniego sluoksnis, dengiantis stogą žiemos metu, gali atrodyti labai gražiai, tačiau naudos iš jo labai nedaug. Net ir nedidelis sniego sluoksnis – tai papildoma apkrova stogo konstrukcijoms, kuri gali siekti iki keliolikos kilogramų vienam kvadratiniam metrui. Ypač pavojingas šlapias sniegas ir staigiai besikeičianti oro temperatūra, kuometi dieną ji pakyla virš nulio, o naktį vėl nukrenta žemiau jo. Tokiomis oro sąlygomis ant stogo gali formuotis ledas, turintis kiek didesnį tankį bei svorį ir taip pat galintis sukelti kitas nepageidaujamas pasekmes.

Stogų plovimas, valymas

Naujas, švarus stogas neabejotinai traukia visų dėmesį ir yra matomas iš toli. Deja, tačiau su laiku šis vaizdas pasikeičia ir iš pradinio žvilgesio belieka prisiminimai. Tačiau ir čia galima imtis būtinų veiksmų tam, kad aplinkiniams visada atrodytų, jog ką tik pakeitėte savo stogo dangą. Užsakant stogo plovimą ir valymą – galima užtikrinti, kad ant jo nesikauptų tokie nešvarumai kaip: seni lapai, purvas, nuosėdos iš kamino. Dalis jų, gali būti pašalinami lietaus pagalba, tačiau ir patys krituliai neretai tampa įvairių nešvarumų priežastimi. Švari stogo danga, efektyviau apsaugo namą nuo neigiamų išorinių poveikių ir kur kas ilgiau tarnauja.

Stogo priežiūra ir apsauga

Svarbu suprasti, jog stogo svarba pastatui yra labai didelė, nes jis saugo patalpas tiek nuo išorinių veiksnių, tokių kaip krituliai, karštis ar šaltis, tiek ir neleidžia šilumai palikti patalpas, užtikrinant aukštesnį namo energetinį efektyvumą. Nesirūpinant stogu ir jo danga, jūs ne tik rizikuojate, jog jis netarnaus tiek kiek yra numatyta, bet ir dėl to gali kilti daugybė nepageidaujamų situacijų. Bet koks stogo hermetiškumo praradimas gali lemti drėgmės ir pelėsių atsiradimą bei patalpų mikroklimato blogėjimą. Tai savo ruožtu, veda prie medinių konstrukcijų irimo ir vandens pratekėjimų atsiradimo. Pastarieji gali kilti dėl skirtingų priežasčių:

  • Dėl lietaus ir kitų kritulių stogo sujungimų vietose atsiranda pažeidimai per kuriuos vanduo patenka į patalpas.
  • Dėl po stogo danga besikaupiančio kondensato, kuris gali lemti pratekėjimus net ir sausuoju metų laiku.
  • Dėl tirpstančio sniego, kai susikaupęs ledas trukdo taisyklingam vandens pasišalinimui.
  • Dėl nekokybiškos dangos ar jos pažeidimo atsiradusių nedidelių skilimų, pro kuriuos gali pratekėti vanduo.

Atliekant stogo priežiūros ir aptarnavimo darbus, svarbu yra laikytis saugumo reikalavimų, nes rizika gauti traumas, dirbant dideliame aukštyje yra ypač aukšta.

  • Darbus jokių būdu negalima atlikti vienam, dėl to reikia, kad šalia esantis asmuo galėtų saugoti ir esant reikalui, padėti.
  • Būtina įsitikinti, jog kopėčios ir kitos priemonės padedančios pasiekti stogą yra tvarkingos ir neturi pažeidimų.
  • Svarbu rinktis tinkamus rūbus, kurie nevaržytų judesių ir nesikabintų už stogo elementų. Tas pats galioja ir avalynei, kuri turėtų būti su neslystančiu padu.
  • Būtinai reikia dėvėti apsaugines priemones, tokias kaip pirštinės, šalmai ir akiniai, ypač jei šalia namo yra medžių, kurių šakos gali trukdyti. Tokiose situacijose rekomenduojama pašalinti tokius trukdžius, nes ateityje jie gali pažeisti ir patį stogą.

Jei reikalinga stogo dangos priežiūra ir pastovus sezoninis aptarnavimas susisiekite su mumis telefonu +370 677 47255 , arba užpildydami užklausos formą žemiau.

Turite klausimų ar norite pasitarti? Parašykite mums!


Tik savo svetainės lankytojams teikiame
NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu

Įveskite žemiau esančiame laukelyje savo
telefono numerį – mes Jums paskambinsime
ir atsakysime į visus rūpimus klausimus.

Mes Jums paskambinsime dar šiandien.
Ačiū, kad kreipiates.
Uždaryti
Gauti nemokamą konsultaciją
Konsultacija vėliau