Terasos stogo danga

Terasos stogo danga

Terasos, įrengtos prie gyvenamųjų namų, šiais laikais išgyvena tikrą renesansą. Jose ypač patogu ir malonu leisti laisvalaikį ir pramogauti su draugais bei šeimos nariais. Kaip ir patys gyvenamieji namai, terasos būna pačios įvairiausios, tiek atviros, tiek ir uždaro tipo. Pastarųjų populiarumas pastaruoju metu auga dėl jų universalumo, nes gali būti naudojamos pagal paskirtį net ir šaltuoju metų laiku. Tačiau tam, kad tokioje pramogų zonoje būtų komfortiška tomis dienomis kai oro sąlygos nelepina, svarbi kokybiška terasos stogo danga.

 

Terasos stogo danga ir jos tipai

Terasos stogo dangos pasirinkimas yra visiškai subjektyvus dalykas ir įprastai priklauso nuo šių veiksnių:

 • Terasos įrengimo vieta. Pagal šį rodiklį yra išskiriami du variantai: priestatas šalia gyvenamojo namo ir atskirai stovintis statinys. Pastarieji gali tiek būti priderinti prie pagrindinio pastato, tiek ir turėti visiškai nepriklausomą, nuosavą dizainą. Neretai tokios terasos būna paliekamos ir visiškai be stogo, tačiau jei jis yra įrengiamas, tai norint suteikti jam tvirtumo ir stabilumo, yra parenkamos ir atitinkamos medžiagos. Kai terasa yra prijungta prie gyvenamojo namo, tai ji įprastai yra priderinama prie jo ir pagal stilių bei stogo dangos tipą. Tačiau labai populiariu sprendimu pastaruoju metu tampa „permatomi sprendimai“ iš stiklo.
 •  Terasos tipas ir jos paskirtis. Čia galima išskirti kelis variantus: tik vasaros laikotarpiui skirta atvira zona, visus metus naudojama uždara patalpa arba universalus sprendimas su stumdomomis sienomis. Vasariniams, atviriems sprendimams ypač tinka modernus polikarbonatinis terasos stogas. Tais atvejais kai ieškoma stabilesnio varianto, galima rinktis tokias medžiagas kaip stiklo paketai. Bet kuriuo atviras terasos stogas leidžia vizualiai padidinti zoną ir pajusti didesnį sąlytį su aplinka.

Priklausomai nuo stogo dangos yra parenkamos ir tinkamos sijos. Jų medžiagos taip pat gali būti pačios įvairiausios, tačiau tarp populiariausių galima išskirti šias:

 • Mediena. Ši medžiaga ne veltui iki šiol yra pati populiariausia tarp kitų sprendimų. Didžiąja dalimi taip yra dėl jos patogaus apdorojimo ir lengvo pritaikymo pačiose įvairiausiose srityse. Medinės sijos tinka tiek lengvoms dangoms, tokioms kaip polikarbonatas, bituminės čerpės ar plieno lakštai, tiek ir sunkesniems sprendimams, tokiems kaip stiklas ar keraminės čerpės.
 • Metalas. Čia reikėtų išskirti kelis variantus: plieniniai vamzdžiai, kuriuos dažnai naudoja savarankiškam terasų stogų įrengimui; aliuminio konstrukcijos – modernus sprendimas naudojamas su stiklais, kuriant šiuolaikiškas poilsio zonas.
 • Plastikas. Arba tiksliau – plastikinių langų rėmai, kurie terasų atveju tarnauja ir kaip nešančios sijos.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis stogo dangą?

Kiekviena stogo danga pasižymi skirtingomis techninėmis savybėmis, kurios yra svarbios tiek statinio ilgaamžiškumui, tiek ir įrengimo darbams.

Terasos stogas iš polikarbonato – lengvas, paprastai montuojamas ir nebrangus. Tai ko gero yra pagrindinės šio tipo dangos charakteristikos. Medžiaga nereikalauja labai tvirtų konstrukcijų ir didelės patirties dengiant stogus.

Plastikinis terasos stogas – panašiai kaip ir polikarbonatas, plastikas pasižymi nedideliu svoriu ir paprastu montavimu. Ir nors ilgaamžiškumu tokia danga nepasižymi, tačiau jos kaina yra prieinama.

Stiklas – ilgalaikis sprendimas, įprastai naudojamas su plastikiniais arba aliuminiais rėmais. Tai šiek tiek brangesnės dangos variantas. Toks visiškai skaidrus terasos stogas leidžia mėgautis saulės spinduliais net ir šaltesnėmis dienomis.

Polikarbonatinis terasos stogas

Ši danga pastaruoju metu tampa vis populiaresne. Taip yra dėl daugelio pranašumų, kuriais pasižymi polikarbonatas:

 • Lengvas montavimas;
 • Galimybė dengti bet kokios formos stogus;
 • Tinka bet kokioms konstrukcijoms;
 • Neaukšta kaina;
 • Lengvai ardomas;
 • Apsauginis sluoksnis, saugantis nuo ultravioletinių spindulių neigiamo poveikio;
 • Atsparumas temperatūrų pokyčiams;
 • Spalvų įvairovė, leidžianti sukurti pačius įvairiausius sprendimus.

Tačiau polikarbonato stogas labiausiai tinka terasoms, kurios yra įrengiamos šalia namo ir yra gerai vėdinamos.

Terasinės stogo dangos priežiūra

Norint, kad terasos stogas tarnautų kaip įmanoma ilgiau, svarbu tinkamai juo rūpintis. Priežiūros būdai priklauso nuo to, kokios medžiagos buvo pasirinktos dangai ir konstrukcijai. Taip pavyzdžiui elementus iš medžio svarbu tinkamai apdoroti, tam kad pagerinti jų atsparumą drėgmei. Polikarbonato ir plastiko elementus taip pat svarbu laikas nuo laiko valyti, kad jie neprarastų skaidrumo ir tarnautų ilgiau. Svarbu ir savalaikiai šalinti nuo lengvos dangos sniegą. Pastarasis tirpstant gali tampi per sunkus ir tiesiog įlaužti polikarbonato lakštus.

Tik savo svetainės lankytojams teikiame
NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu

Įveskite žemiau esančiame laukelyje savo
telefono numerį – mes Jums paskambinsime
ir atsakysime į visus rūpimus klausimus.

Mes Jums paskambinsime dar šiandien.
Ačiū, kad kreipiates.
Uždaryti
Gauti nemokamą konsultaciją
Konsultacija vėliau