9 priežastys rinktis šiferio stogo dangą

Šiferio stogo danga (banguoti lakštai) Lietuvoje mėgstama ir populiari. Kai kam ji gali atrodyti atgyvena, labiau primenanti senus laikus nei tinkanti šiuolaikinio namo stogui. Iš tiesų, šiferis nuo seno naudojamas stogų dengimui, tačiau šiuolaikiniai banguoti lakštai kitokie – jie nekenksmingi aplinkai ir žmogui, ko, deja, negalima pasakyti apie sovietiniais laikais naudotą asbestinį šiferį.

Nepaisant keleto šios stogo dangos trūkumų, kaip antai, menkas spalvų pasirinkimas, šįkart pateiksime šiferio stiprybes. Taigi, kodėl banguoti lakštai verti jūsų, šiuo metu besirenkančių stogo dangą, dėmesio?

1. Po šiferiu nesusidaro kondensatas (vandens lašai), todėl stogo dengimui nebūtina naudoti specialių brangių plėvelių. Be to, šiferio banguoti lakštai „kvėpuoja“, t. y. praleidžia vandens garus ir orą. Tokiu būdu šalinama drėgmė, o taip vėdinama stogo konstrukcija tarnauja ilgiau.

2. Minimalus triukšmas lietaus metu. Ramiai miegoti lyjant ar krūšos metu po plienine stogo danga nepavyks, jei prieš stogo dengimą nepasirūpinsite priemonėmis, kurios izoliuotų garsą. To nereikės, norintiems ramiai miegoti po šiferio stogu.

3. Šiferis yra tvirta, nerūdijanti, atspari rūgštims ir šarmams, lengvai prižiūrima stogo danga. Todėl jį be baimės galite naudoti jūrinėse vietovėse, kur kitos stogo dangos būtų suniokotos rūdžių ar, pavyzdžiui, netoli gamyklų. Be to, tai viena iš priežasčių, kodėl beasbestinis šiferis tinkamas naudoti gamybinėse ar negyvenamose patalpose.

4. Šiferis lengvai transportuojamas ir montuojamas. Šiferio stogo dangos pakeitimas ar naujo stogo dengimas šiais banguotais lakštais nėra sudėtingas, nereikalaujantis specifinių žinių, specialių įrankių ar patirties.

5. Keičiantiems seną šiferinį stogą, nereikės keisti grebėstų. Be to, dengiantiems naują stogą, grebėstų reikės beveik perpus mažiau, nei pasirinkus kito tipo stogo dangą.

6. Šiferis yra nedegi stogo danga. Jei, pavyzdžiui, bituminių čerpelių stogas kilus gaisrui supleškės nedelsiant, šiai stogo dangai tai negresia. Ne gana to, tokiu būdu galite nuo gaisro apsaugoti savo namų turtą.

7. Nedidelis svoris. Šiferis sveria ne itin daug – apie 14 kg kv. metrui. Tai menkniekis, lyginant, pavyzdžiui, su betoninių ar keraminių čerpių stogu, kurių kv. metrui tenka 50 kg. O tai išties sumažins galvos skausmo dėl jūsų stogo konstrukcijos patvarumo.

8. Galimas mažas stogo nuolydis. Gera žinia ta, kad banguotais lakštais galite uždengti 7 laipsnių nuolydžio stogą. Tiesa, tuo atveju stogo danga turės būti klijuojama. Antraip stogo nuolydis turėtų būti ne mažesnis nei 15 laipsnių.

9. Ilgaamžiškumas. Šiferio dangai gamintojai teikia garantiją net iki 30 metų. Tačiau galite būti tikri, kad gerai prižiūrima tokia danga jums tarnaus ne mažiau nei 50 metų.

Tik savo svetainės lankytojams teikiame
NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu

Įveskite žemiau esančiame laukelyje savo
telefono numerį – mes Jums paskambinsime
ir atsakysime į visus rūpimus klausimus.

Mes Jums paskambinsime dar šiandien.
Ačiū, kad kreipiates.
Uždaryti
Gauti nemokamą konsultaciją
Konsultacija vėliau