Plokščias stogas

Plokščias stogas

Naujos statybos, ypač kotedžo tipo namuose viena populiariausių konstrukcijų yra plokščias stogas. Jis ne tik stilingai atrodo, bet gali būti išnaudojamas ir labai praktiškai. Pavyzdžiui, galima įsikurti terasą ant stogo ar saulės kolektorius, padėsiančius generuoti reikalingą energiją. Taip pat pasirinkus plokščio stogo įrengimą, sąnaudos bus mažesnės lyginant su kitokio tipo stogo įrengimu. Privalumų yra išties nemažai, tad tikrai verta detaliau pažiūrėti kuo ypatingas plokščias stogas, ar verta tokį rinktis ir ką reikėtų apie jo ypatumus žinoti.

Plokščio stogo privalumai

Plokščio stogo įrengimas turi neabejotinų privalumų, lyginant su šlaitinėmis konstrukcijomis. Nekalbėsime apie subjektyvius aspektus, tokius kaip grožis ar estetika, verčiau aptarkime praktiškus veiksnius:

  1. Mažesnis užimamas plotas. Plokščio stogo nuolydis yra minimalus, o tai leidžia gerokai sutaupyti, įrenginėjant šią namo dalį. Mažesnis plotas – reiškia kad reikia mažiau medžiagų jo dengimui ir dėl to plokščio stogo kaina įprastai būna gerokai mažesnė.
  2. Paprastesnis ir greitesnis įrengimas. Plokščių stogų dangos yra montuojamos gerokai paprasčiau tiek dėl jų techninių savybių, tiek ir dėl konstrukcijos ypatumų. Dėl tų pačių priežasčių, plokščių stogų remontas taip pat atliekamas paprasčiau ir gerokai greičiau.
  3. Galimybė sumontuoti papildomą įrangą. Ant plokščio stogo lengvai pastatysite kondicionierių, įrengsite anteną ar tokias aktualias šiais laikais konstrukcijas kaip saulės kolektoriai ir elektrinės.
  4. Papildoma vieta poilsiui. Tinkamai paruošus stogą, ten galima organizuoti pramogų ar poilsio zoną, kurioje bus malonu leisti laiką gražiomis vasaros dienomis.
  5. Paprastesnis įrengimas. Tas faktas, jog plokščio stogo danga nėra matoma praeiviams leidžia nesukti galvos dėl medžiagų. Svarbu kad jos būtų kokybiškos, o dengimo darbai būtų atliekami profesionalų.

Visi šie pliusai nereiškia, kad ši konstrukcija neturi minusų. Pastarieji kyla taip pat dėl šio tipo stogo ypatumų. Žiema ant jų kaupiasi daugiau sniego, kuriam tirpstant gerokai labiau kenčia danga. Tai lemia, kad plokščio stogo remontas normaliomis sąlygomis yra atliekamas dažniau nei šlaitinio. Be to, tokios įprastos detalės kaip stoglangiai kainuoja gerokai brangiau, nes yra gaminami iš storesnių stiklų, kurios privalo atlaikyti didesnius krūvius. Plokščio stogo langas taip pat reikalauja ir sudėtingesnio montavimo, nes bet koks netikslumas, gali tapti pratekėjimo priežastimi.

Plokščio stogo danga

Pagrindinį vaidmenį, kurį atlieka plokščio stogo danga – apsauga nuo drėgmės, kitaip tariant hidroizoliacija. Nežiūrint į savo pavadinimą, šio tipo konstrukcijos turi nedidelį nuolydį, kuris padeda šalinti vandenį, atsirandantį po kritulių. Taigi plokščio stogo nuolydžio formavimas yra svarbus darbas. Visgi pagrindinį darbą užkertant drėgmei kelią į patalpas atlieka būtent danga. Tam yra naudojami du medžiagų tipai:

  1. Prilydomos ruloninės.
  2. Užpilamos mastikos pavidalu.
  3. PVC danga

Plokščio stogo šiltinimas

Plokščio stogo šiltinimas yra labai svarbus jo įrengimo etapas. Dėl jau minėto gerokai dažnesnio drėgmės poveikio, į patalpas taip pat skverbiasi ir šaltis, tad šilumą izoliuojantis sluoksnis čia yra būtinas. Be to, jis veikia ir priešingai – neleidžia šaltuoju metų laiku šilumai „išeiti“ iš namo per stogą. Dėl šių veiksnių stogų šiltinimas turi būti atliekamas ypač kruopščiai ir atsakingai. Taip yra dėl to, kad plokščio stogo konstrukcijose nėra gegnių, tarp kurių patogu dėti šilumą izoliuojančias medžiagas ir prie kurių lengva tvirtinti kitus elementus. Taip pat sudėtingiau montuoti ir suformuoti ventiliacijai reikalingus tarpus. Tad nors ir didžiausias privalumas yra tai, kad ši stogo konstrukcija pasižymi mažesniu plotu, tačiau plokščio stogo šiltinimo sąnaudos nebus žymiai mažesnės lyginant su kitokio tipo stogų konstrukcijomis.

Plokščio stogo remontas

Kaip ir bet kuri kita konstrukcija, plokščias stogas laikas nuo laiko reikalauja remonto. Įprastai jo metu atliekamas dangos atnaujinimas tačiau jei nesirūpinti šia procedūra ilgesnį laiką tai pasekmės gali būti gerokai skausmingesnės. Drėgmė gali patekti po danga ir visiškai sugadinti žemiau esančius sluoksnius (apšiltinimą ir garų izoliaciją). Tokiais atvejais būna reikalinga plokščio stogo renovacija, kurios metu tenka visiškai ardyti seną konstrukciją ir atlikti visus darbus nuo pradžių. Tam, kad to išvengti, rekomenduojama periodiškai atlikinėti stogo apžiūrą ir operatyviai taisyti bet kokius gedimus.

Tik savo svetainės lankytojams teikiame
NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu

Įveskite žemiau esančiame laukelyje savo
telefono numerį – mes Jums paskambinsime
ir atsakysime į visus rūpimus klausimus.

Mes Jums paskambinsime dar šiandien.
Ačiū, kad kreipiates.
Uždaryti
Gauti nemokamą konsultaciją
Konsultacija vėliau