Kiek kainuoja stogas?

kiek kaiuoj stogas

Stogas yra viena iš sudėtingiausių konstrukcijų name, todėl būtina šios konstrukcijos statybai skirti pakankamai dėmesio ir naudoti kokybiškas medžiagas.

Stogo dengimo kaina skirsis priklausomai nuo daug veiksnių. Norintiems kuo tikslesnių skaičių – rekomenduojama kreiptis į stogų dengimo įmonę, kuri tiksliai paskaičiuos kiek stogo dangos ir susijusių medžiagų reikės stogo įrengimui ir kiek kainuos dengimo darbai.

Savo srities profesionalai gali klientui pasiūlyti geriausius alternatyvius stogų dangos ir kitų medžiagų variantus, iš kurių klientas turės galimybę pasirinkti jam optimaliausius ir ekonomiškiausius.

Šis tekstas yra skirtas pasiruošti prieš kreipiantis į specialistą dėl tikslios sąmatos parengimo. Sužinosite į ką atkreipti dėmesį, kas labiausiai įtakoja stogo kainą ir kokio tipo stogai yra ekonomiškiausi. Tekstas skirtas naujų stogų įsirengimui, tačiau jame ras naudingos informacijos ir tie asmenys, kurie žada renovuoti / keisti seną namo stogą.

Šiame tekste nerasite konkrečių skaičių, nes kiekvienas namas yra individualus. Vien dangos kaina vienodam plotui gali skirtis – nuo šimtų iki dešimčių tūkstančių eurų. Jei jus domina tiksli jūsų namo sąmata, kreipkitės į mūsų specialistus ir jie tiksliai paskaičiuos jūsų naujo ar renovuojamo stogo sąmatą.

 

3 žingsnių sistema palengvinanti preliminarios stogo kainos nustatymą

Kad teisingai apskaičiuoti išlaidas, kurių pareikalaus naujo stogo įrengimas būtina žinoti į ką atkreipti dėmesį. Visada rekomenduojame prieš pradedant stogo įrengimo procesą pasikonsultuoti su specialistais ir atlikti tikslius stogo matavimus. Šie patarimai padės pasiruošti pokalbiui su stogų dengimo profesionalu.

 

1 žingsnis – Kaip pasirinkti stogo dangą?

Šiai dienai stogų dangų paklausa yra ypač didelė – skirtingos medžiagos, gausi spalvų paletė, skirtingos dangų savybės, skirtingos kainos ir t.t. Šį pasirinkimo procesą galima šiek tiek palengvinti.

Pirmiausiai nusistatykite savo stogo dangai keliamus reikalavimus. Tai turėtų būti 2-3 pagrindinės savybės (ne daugiau 5), kurios pagelbės lyginant skirtingas medžiagas ir tokių pačių medžiagų skirtingus gamintojus. Charakterizuojančios savybės gali būti: ilgaamžiškumas, svoris, atsparumas išorinės sąlygoms, kaina, priežiūra, triukšmo izoliacija, medžiagos tvirtumas, išvaizda, ir t.t. Susidėliokite savybes pagal svarbumą mažėjančia tvarka.
Išsiaiškinkite, kokia medžiaga tinkama jūsų namo ir stogo tipui. Seniems namams rekomenduojamos lengvos medžiagos, kad nebūtų apkrauta pastato konstrukcija. Sudėtingos konfigūracijos stogui labiausiai tiks lanksčios medžiagos. Plokštiems stogams tinkamiausios medžiagos yra tos, kurios turi itin geras hidroizoliacines savybes. Galite apylinkėje apsidairyti ir atkreipti dėmesį, kokias medžiagas naudoja panašūs namai. Taip pat pasikonsultuokite su žmonėmis, kurie yra įsirengę namų stogus išsirinkta medžiaga ar medžiagomis. Jie galės pasidalinti kylančiais sunkumais ir jų privalumais.

Ir būtinai pasirinkite tokią medžiagą, kuri dera su jūsų namo stiliumi ir patinka jums. Tai ypač aktualu, tiems, kurių namai turi šlaitinį stogą. Atkreipkite dėmesį į tai, kokių turite pageidavimų dėl stogo formos, spalvos ar kitų dekorų detalių. Suderinkite stogo medžiagą, namo stilių su fasado medžiagomis. Jei norite padaryti savo namo išvaizdą išskirtinę ir paversti stogą namo akcentu, nebijokite pasikonsultuoti su specialistais, kurie galės pasiūlyti ir nestandartinių sprendimų.

 

2 žingsnis – atlikti teisingus matavimus

Vien medžiagos pasirinkimas nepadės nustatyti tikslaus biudžeto, kuris bus skirtas namo stogo įrengimui. Svarbu atlikti tikslius stogo matavimus, kurie leis tiksliai paskaičiuoti visų reikalingų medžiagų kiekius.

Rekomenduojame pasamdyti specialistą (ypač tuomet, kai namo stogo konstrukcija sudėtinga), kuris nubraižys projektą ir tiksliai pamatuos visus atstumus, išsikišimų dydžius, stoglangius, kaminus ir kitus reikalingus parametrus. Ir visada, prie galutinės sumos pridėkite 10-15 proc. kainos netikėtoms išlaidoms (kad neliktumėte su pusiau baigtu stogu).

 

3 žingsnis – įsivertinti kokių susijusių medžiagų reikės ir kiek kainuos stogo dengimo paslaugos

Susijusios medžiagos gali būti stogo konstrukcija, hidroizoliacinės medžiagos, lietaus vandens latakai, apšildymo medžiagos, ventiliacija, tvirtinimo detalės ir daug kitų stogo dengimui naudojamų medžiagų. Šie papildomi elementai yra būtini kokybiškam stogui ir namo saugumui.

Kokių medžiagų ir kiek reikės geriausiai apskaičiuos patyręs specialistas. Jis galės greitai ir tiksliai įvertinti kiek reikės šlaitiniam stogui medienos, difuzinės plėvelės, apdailos detalių, lietaus nuvedimo sistemos, tvirtinimo detalių, kamino ir kitų medžiagų. Taip pat galės įvertinti stogo dengimo trukmę ir kiek kainuos dengimo paslaugos.

 

Kas turi įtakos stogo kainai?

Stogo dangos kaina, stogo nuolydis, plotas, namo architektūra, atsparumas, vieta, hidroizoliacija, apšiltinimas, priežiūra ir daug kitų dangos ir namo savybių lemia galutinę stogo kainą.

 

Stogo dangos kaina

Didelis stogo dangų pasirinkimas suteikia galimybę pasirinkti pagal turimą biudžetą optimaliausią dangą.
Pigiausia stogo danga yra beasbestinis šiferis, kurio 1 kv. m kaina prasideda nuo 10 Eur.

Bituminės čerpelės yra pigesnės nei beasbestinis šiferis ir jų 1 kv. m kaina gali prasidėti nuo 8 Eur, tačiau jų kaina išauga, nes reikės daugiau papildomų priemonių jas įrengti.

Skardinė stogo danga pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, ir dažnai 1 kv. m kaina prasideda nuo 10 Eur. Skardinė stogų danga yra itin populiari nes turi gausų profilių pasirinkimą ir didelį spalvų spektrą. Taip pat jų papildomi priedai yra nebrangūs. Keramikinių čerpių mėgėjai (kurie neturi galimybės įsirengti keramikinėmis čerpėmis dengto stogo) taupydami dažnai pasirenka skardines čerpes dėl savo lengvumo ir kainos.

Betoninės ir keramikinės čerpės yra pačios brangiausios ir sunkiausios medžiagos naudojamos dengti stogus. Vienas kvadratinis metras gali sverti iki 50 kg ir kainuoti nuo 15 Eur. Šios dangos tinkamos tiems namams, kurie turi itin tvirtos konstrukcijos šlaitinį stogą. Šių čerpių 1 kv. m kaina būna dažniausiai iki 30 proc. didesnė nei dengiant kitomis populiariomis medžiagomis.

Šios kainos yra preliminarios ir pasirinktos dangos kaina gali padidėti priklausomai nuo stogo konstrukcijos sudėtingumo, dekoratyvių elementų, prekės ženklo, medžiagos kokybės, pritvirtinimo detalių ir daug kitų priežasčių.

 

Stogo nuolydis ir plotas

Jei statote namą su šlaitiniu stogu ir jums aktualus biudžetas, tuomet rekomenduojama rinktis kuo nuožulnesnį stogą. Kuo nuožulnesnis stogas, tuo mažesnis jo plotas. Tai reikš kad reikės mažiau stogo dangos, papildomų priedų ir statybinių medžiagų, darbas bus mažiau sudėtingas ir greičiau atliekamas.
Namo tipas ir projektas

Dangos pasirinkimas iš dalies priklauso nuo namo stiliaus ir stogo tipo (plokščias, vienšlaitis, dvišlaitis, daugiašlaitis). Čerpės puikiai atrodys ant senovinio stiliaus dvišlaičio namo, o skardinė danga puikiai tinka didžiajai daliai namų stilių. Jei norima suteikti stogui unikalią spalvą, tuomet pasirenkamos medžiagos, kurias galima dažyti arba yra platus spalvų spektras.

Įsivertinkite savo namo stilių ir parinkite stogo dangą derančią vizualiai prie namo architektūros ir fasado apdailos.

 

Atsparumas klimato sąlygoms

Jei jūsų gyvenamoje vietoje dažnos liūtys ar medžiai yra aukštesni nei stogas, ar gyvenate netoli didelių vandens telkinių, tuomet reikėtų rinktis medžiagas, kurios atsparios didelei drėgmei, pelėsiui, samanoms ar dumbliams. Drėgmei atsparios medžiagos ir status stogas bus ilgaamžiškesnis sprendimas.

Karšto klimato šalyse ypač populiarios terakotos, betono ir skalūno plytelės. Tuo tarpu šaltesniame klimate, dažniausiai pasirenkamos tokios medžiagos, kaip šiferis, skarda, bituminės čerpės. Tiesa, pastarosios netinkamas pasirinkimas, jei jūsų namą supa spygliuočiai medžiai, nes spygliai įstringa į dangą, o laikui bėgant ant stogo pradės kaupti nešvarumai ir stogas pradės kerpėti.

Jei gyvenate miškingoje teritorijoje ir virš jūsų namo yra daug aukštų medžių ar dažnai užslenka kruša, būtinai įvertinkite pasirinktos medžiagos atsparumą smūgiams, įskilimams. Mažos skylės stoge paveiks viso namo konstrukciją. Rinkitės elastingas medžiagas, kurios gali atlaikyti smūgius.

Jei gyvenama vietose, kur yra didesnė gaisro kilimo galimybė – tuomet rinkitės stogą, kuris yra atsparus ugniai, žiežirboms ar žarijoms. Prie tokių medžiagų priskiriamos čerpinė ir skardinė stogų danga.

 

Hidroizoliacija ir apšiltinimas

Gera hidroizoliacija ir apšiltinančios stogą medžiagos gali padėti sutaupyti lėšas skiriamas šildymui. Tokios medžiagos kaip bitumas turi puikias hidroizoliacines savybes. Dažniausiai tai aktualu plokščių namų stogų savininkams, nes tokie stogai kaupia vandenį ir esant užsikišusiems lietaus vandens latakams vanduo lieka „stovėti“ ant stogo. Nesant gerai nuo vandens izoliuotam stogui, vanduo gali patekti į namo vidų ir paveikti viso namo konstrukciją.

Lietuvoje būtina skirti dėmesį stogo apšiltinimui. Per nekokybiškai apšiltintą stogą netenkama didžioji dalis šilumos, todėl gali išaugti namo šildymui skiriamos lėšos. Svarbu netaupyti komfortiškam ir jaukiam gyvenimui.
Stogo akustika

Susirūpinti stogo akustika turėtų asmenys, kurių namai yra lėktuvų spinduliuojamojo triukšmo zonoje ar netoli oro uosto. Ypač svarbu nuo garso izoliuoti miegamuosius, nes tai yra „jautrūs triukšmui kambariai“. Padidinto garso teritorijoje vien stogo izoliavimo nepakaks ir reikės taikyti kompleksines izoliavimo priemones.

Garsas į namus patenka per vėdinimo sistemą, stogų konstrukcijas ir stoglangius.
Jei miegamasis įrengiamas palėpėje, tuomet jautriai miegantiesiems nerekomenduoja naudoti skardinė danga stogui, nes itin gerai girdėsis lietus ar kruša.

 

Priežiūra

Daugelis pirmą kartą namus statančių asmenų pamiršta, kad stogą reikės ne tik įsirengti, bet vėliau jį prižiūrėti. Vienos medžiagos reikalauja daugiau priežiūros, kitos mažiau, tačiau, kad stogo konstrukcija ir danga tarnautų ne vieną dešimtmetį būtina atlikti profilaktiką. Visų pirma, svarbu pasamdyti profesionalų stogų įrengimo specialistą, kuris kokybiškai įrengs jį ir vėliau galės atlikti profesionalią priežiūrą. Jei jūsų pasirinkta danga yra dažoma, tuomet svarbu reguliariai perdažyti ją.

Antra, būtinai prieš įsigyjant konkretaus gamintojo dangą išsiaiškinkite kokios suteikiamos garantijos stogui ir kokia būtina priežiūra, kad stogo danga tarnautų kuo ilgiau.

 

Stogo svoris

Šis punktas neįtakoja kainos tiesiogine prasme, tačiau tai labai svarbus aspektas renkantis tiek naują stogą, tiek renovuojant seną. Senų namų, pastatytų daugiau nei prieš 40 metų, namo integralumas ir pastato konstrukcijos stabilumas nėra toks kaip naujų, todėl rekomenduojama seniems pastatams keičiant stogus rinktis lengvesnes stogo medžiagas, kurios su mažins slėgį visai namo konstrukcijai.

Taip pat, keičiant seno namo stogą svarbu atidžiai patikrinti stogo konstrukciją ir įsitikinti ar nėra pažeistų vietų.

 

Ilgaamžiškumas

Ilgaamžiškumas dažnai suprantamas klaidingai. Nėra tokios medžiagos, kuri užtikrintai galėtų atlaikyti visą gyvenimą, nes stogo kokybei įtakos turi ne tik dangos medžiaga, bet ir stogo konstrukcija, klimato sąlygos, priežiūra ir daug kitų veiksnių. Jokia įmonė negali suteikti tokios garantijos. Renkantis stogui medžiagą, atsižvelkite į tokius klausimus:

  • Kaip ilgai žadate gyventi šiame būste?
  • Ar ketinate ateityje parduoti savo namą?

Šiai dienai žmonės turi galimybę keisti gyvenamąją vietą paprastai ir greitai, todėl jei planuojamas gyvenamosios vietos pakeitimas – galbūt šiai dienai jums nereikalingas stogas, kuris atlaikys 50 metų.

Jei žadate jame gyventi daug metų, tuomet rinkitės ilgaamžes medžiagas – skalūnus, čerpes, skardą, kurių diegimas yra brangesnis, tačiau toks stogas tarnauja ne vieną dešimtmetį.

Jei svarstote būstą pakeisti kelių metų eigoje – tuomet galbūt jums nebūtina investuoti itin didelių sumų ir galima apsvarstyti pigesnius (bet irgi kokybiškus) stogo medžiagų variantus.

 

Prekės ženklas

Stogo dangos kainai daug įtakos turi pasirinkto gamintojo patikimumas ir žinomumas. Žinomų gamintojų, tokių kaip RUUKKI, BUDMAT, BORGA, PRUSZYNSKI, ICOPAL PLANO, RANCHO, stogų danga yra vertinama, nes pasižymi ilgaamžiškumu ir kokybe, o tai paprastai kainuoja šiek tiek brangiau. Brangesnės medžiagos dažnai pasižymi patikimumu, ilgesne garantija.

 

Stogo renovacija

Jei renovuojamas senas stogas, tuomet svarbu žinoti, kad gali reikėti papildomų lėšų naujai stogo konstrukcijai. Kol nenuimama senoji danga, nebus žinoma pilna medžiagų ir darbų sąmata. Nuėmus senąją dangą, gali paaiškėti, kad senoji konstrukcija yra nepatikima, vietose netvirta, todėl ją bus būtina keisti.

Taip pat renovuojant stogą nepamirškite įskaičiuoti į sąmatą senosios dangos nuėmimo darbų ir senojo stogo utilizavimo išlaidų.

 

Kuris stogo tipas ekonomiškesnis: šlaitinis ar plokščias?

Šlaitinis ar plokščias? Kurį pasirinkti? Tai klausimai, kurie dažnai kyla prieš rengiant namo projektą ir dažniausiai galutinis sprendimas bus susijęs su stogo ekonomiškumu, tačiau stogo ekonomiškumas priklauso ne tik nuo naudojamų medžiagų ir įrengimo kainos. Stogo priežiūra, ilgaamžiškumas, natūrali vėdinimo sistema, hidroizoliacija, patogumas ir daug kitų elementų taip pat įtakoja „ekonomiškumą“. Laikas yra kiekvieno asmens brangiausias turtas, todėl svarbu pasirinkti tokį stogą, kurio priežiūrai reikės skirti mažiau laiko ir bus optimalus pasirinkimas pagal gyvenamąją vietą ir klimatą.

 

Plokščias stogas

Plokščias stogas arba kitaip vadinamas sutapdintas stogas, nėra visiškai plokščias. Jis turi kelių laipsnių nuolydį, kuris padeda nutekėti ant stogo susikaupusiam vandeniui į lietaus nuotekų latakus.

Plokšti stogai dažnai dengiami metalo skardomis, bitumu arba prilydoma bitumine danga. Šios medžiagos yra pakankamai ilgaamžės, teisingai prižiūrimas stogas gali tarnauti iki 25-30 metų.

 

Kokie plokščio stogo privalumai?

Dažnai galvojama, kad plokšti stogai yra tinkami tik visuomeninės paskirties pastatams, tačiau vis dažniau šis tipas pritaikomas ir statant privačius namus. Peržvelkite šio tipo privalumus ir nuspręskite, ar tai tinkamas jūsų namui pasirinkimas. Privalumai:

  • Bet kuris plokščias stogas plotu bus mažesnis nei pats plokščiausias šlaitinis stogas. Tai reiškia, kad medžiagų reikės mažiau, o tai gali sutaupyti nemažai pinigų.
  • Daug greičiau įrengiamas stogo tipas, nei šlaitinis.
  • Dėl savo konstrukcijos patogumo, tai daug saugiau ir patogiau įdiegiamas stogas.
  • Kai kurių plokščių stogų nereikia nuimti, norint suremontuoti ar pakeisti nauju plokščiu stogu. Senasis stogas gali veikti kaip papildoma hidroizoliacija ar apsauga.
  • Ant plokščio stogo atsiranda papildomas naudingas plotas terasai, šiltnamiui ar vieta gėlėms auginti.
  • Plokščias stogas itin tinkamas minimalistiniam architektūriniam dizainui.
  • Pigiau ir paprasčiau renovuoti / remontuoti seną stogą.

 

Kokie plokščio stogo trūkumai?

  • Didžiausias plokščio stogo trūkumas yra tai, kad jis plokščias, o tai reiškia, kad ant jo užsilaiko vanduo ir sniegas. Ant plokščio stogo turi būti įrengti geros kokybės latakai ir stogas turi būti gerai izoliuotas nuo drėgmės patekimo į namo vidų.
  • Turi tam tikrų subtilybių ir niuansų įrengiant efektyvias vandens nutekėjimo ir hidroizoliacines sistemas.
  • Reikia didesnės priežiūros, o po didesnių liūčių gali tekti patikrinti ar lietaus latakai neužsikimšę. Po didelių sniego pūgų taip pat gali tekti sniegą nukasinėti nuo stogo.

 

Kiek kainuoja plokščias stogas?

Reziumuojant, akivaizdu, kad kuo mažesnis stogo plotas, tuo pigiau kainuos medžiagos stogui. Tačiau būtina atsižvelgti į tai, kad šlaitiniam stogui dažnai nereikia įrengti hidroizoliacijos ir papildomo apšiltinimo sluoksnio, o plokščiam tai visuomet privaloma.

Tai gi, be stogo medžiagos kainos būtina į stogo kainą įskaičiuoti reikalingus lietaus nuotekų kanalus, kokybišką vėdinimo ir šiltinimo sistemą, bei stogo įrengimo darbus. Taip pat būtina įsivertinti stogo nuolatinės priežiūros kaštus. Senojo stogo remontas ar renovacija yra pigesnė, nei šlaitinio stogo.

 

Šlaitinis stogas

Šlaitinis stogas yra stogas turintis nuolydį. Tokie stogai gali būti pasvirę įvairiais kampais ir turėti vieną, du ar daug šlaitų priklausomai nuo projekto. Nėra bendros taisyklės, kiek šlaitų turėtų turėti stogas. Dėl savo nuolydžio šie stogai ypač populiarūs ir vis dar išlieka madingi šaltesnio klimato šalyse. Ten kur daug sninga ar pastoviai lyja, geriausias sprendimas yra namai su šlaitiniu stogu. Natūralios hidroizoliacinės, vėdinimo savybės ir status stogas puikiai padeda susidoroti su atšiauriomis klimato sąlygomis.

 

Kokie šlaitinio stogo privalumai?

  • Tai klasikinio stiliaus namų stogo tipas, kuris visada išlieka madingas ir elegantiškas.
  • Erdvė po šlaitiniu stogu gali būti naudingai išnaudota. Palėpę galima konvertuoti į laisvalaikio zoną, miegamąjį, darbo kambarį ar kitokią naudingą erdvę.
  • Status stogas leidžia lengvai sniegui ir vandeniui nutekėti nuo stogo. Geriau susidoroja su itin stipriomis klimato sąlygomis: vandeniu ir sniegu. Stogo konstrukcija sukurta taip, kad sniegas ir vanduo neužsilaikytų ant stogo ir ant jo nesikauptų drėgmė.
  • Šio tipo stogas ilgaamžiškesnis nei plokščias stogas, todėl šis tipas būna dažnai pasirenkamas dėl patvarumo ir ilgaamžiškumo.
  • Kai kurios šlaitiniams stogams skirtos medžiagos yra ekologiškos ir tvarios, todėl puikiai tiks asmenims, kurie rūpinasi aplinkos apsauga ir nori rinktis ilgaamžius, tvarius ir natūralius produktus namo statybai. Tam tikros stogo čerpių rūšys leidžia į jas integruoti saulės baterijas.
  • Dėl savo ilgaamžiškumo bus sutaupoma pinigų tarp stogo remontų. Jei stogo konstrukcija ir stogo įrengimas yra kokybiški – kai kurių šlaitinių stogų medžiagų gyvavimo laikas yra nuo 50 iki 100 metų.
  • Šlaitiniam stogui reikalinga minimali priežiūra.

 

Kokie šlaitinio stogo trūkumai?

  • Brangesnis nei plokščias stogas, nes dėl nuolydžio reikia daugiau stogo dangos bei statybinių medžiagų ir stogo montavimo priedų.
  • Stogo konstrukcija ir montavimas sudėtingesnis ir užtrunka ilgiau.
  • Svoris – jei naudojamos keramikinės ar betoninės čerpės, stogo svoris tampa itin didelis. Didelis svoris labiau apkrauna pastato pamatus ir konstrukciją, todėl keičiant seną stogą būtina įsivertinti ar esama pastato būklė atlaikys naujų medžiagų svorį.

 

Kiek kainuoja šlaitinis stogas?

Taigi, akivaizdu, kad kuo didesnis stogo nuolydis, tuo daugiau stogo dangos reikės. Aukštas stogas turi savo privalumų, nes sukuria papildomą erdvę, kurią galima naudingai išnaudoti, tačiau kuo stogas aukštesnis, tuo jį brangiau įrengti. Aukštas stogas ne tik brangesnis, nes daugiau išlaidų dangai ir įrengimo priemonėms, bet tuo pačiu darbas vyksta lėčiau ir pavojingiau jį įrengti. O tai irgi gali įtakoti išlaidas skirtas darbo jėgai.

Stogo nuolydis ir šlaitų kiekis įtakoja stogo įrengimo sudėtingumą. Dvišlaitis stogas bus lengviau įrengiamas, nei daugiašlaitis stogas, nes turės mažiau sujungimų ir įvairių detalių.

Renovuojamo stogo kaina priklausys nuo to, ar nuėmus senąją dangą bus rasta problemų su stogo konstrukcija ar ne. Rastos netikėtos bėdos gali ženkliai padidinti numatytas išlaidas, todėl būtina pasilikti tam rezervą.

Praktiškai visos stogo dangos yra tinkamos šlaitiniams stogams, tačiau įsigyjant keramikines arba betonines čerpes svarbu žinoti, kad jei šlaitinis stogas turi labai mažą nuolydį, čerpės dėl savo sunkumo nebus optimaliausias pasirinkimas. Rinkdamiesi naują stogo dangą būtinai konsultuokitės su stogo dengimo profesionalais, kurie gali patarti ir parinkti tinkamiausią stogo dangą atitinkamo nuolydžio stogui.

Be abejo, šlaitinis stogas bus brangesnis sprendimas – reikia daugiau medžiagų, priemonių ir laiko įrengti tokį stogą, tačiau jūs gausite natūralią hidroizoliaciją, vėdinimą ir papildomą plotą, bei dažnai tokie stogai tarnauja ilgiau nei plokšti ir jiems reikia mažiau priežiūros. Pradinės investicijos atsiperka dėl savo ilgaamžiškumo.

 

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

 

Kiek kainuoja čerpinis stogas?

Betoninės ir keramikinės čerpės yra pačios brangiausios ir sunkiausios medžiagos, kurios naudojamos dengti stogus. Vienas kvadratinis metras gali sverti iki 50 kg ir kainuoti nuo 15 Eur. Šios dangos tinkamos tiems namams, kurie turi itin tvirtos konstrukcijos šlaitinį stogą. Šių čerpių 1 kv. m kaina būna dažniausiai iki 30 proc. didesnė nei dengiant kitomis populiariomis medžiagomis.

Čerpinio stogo kaina bus sudaryta iš šių komponentų: stogo danga, reikalingos sistemos (vandens latakai, hidroizoliacinės medžiagos, vėdinimo sistema, kaminai ir t.t.), papildomos medžiagos, tvirtinimo detalės, mediena (stogo konstrukcijai), difuzinės plėvelės, stogo dengimo darbai.

Kadangi betoninės ir keramikinės čerpės yra brangios ir kokybiškos medžiagos, rekomenduojame netaupyti „ant dengimo paslaugų“. Patikėkite savo įsigytas kokybiškas medžiagas patyrusiems meistrams. Šiuo atveju patartina vadovautis pasakymu „skūpus moka du kartus“ ir mokėti vieną kartą, bei džiaugtis 100 metų kokybišku stogu.

 

Kiek kainuoja skardinis stogas?

Tai viena iš populiariausių stogo dangų Lietuvoje.
Skardinė stogo danga pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, ir dažnai 1 kv. m kaina prasideda nuo 10 Eur. Skardinė stogų danga yra itin populiari, nes turi gausų profilių pasirinkimą ir didelį spalvų spektrą. Taip pat jų papildomi priedai yra nebrangūs. Keramikinių čerpių mėgėjai taupydami dažnai pasirenka skardines čerpes dėl savo lengvumo ir kainos.

Skardinio stogo kaina bus sudaryta iš šių komponentų: stogo danga, reikalingos sistemos (vandens latakai, hidroizoliacinės medžiagos, vėdinimo sistema, kaminai ir t.t.), papildomos medžiagos, tvirtinimo detalės, mediena (stogo konstrukcijai), difuzinės plėvelės, stogo dengimo darbai.

 

Kiek kainuoja pakeisti seną stogą?

Seno stogo renovacija gali turėti nenumatytų išlaidų. Kol nenuimama senoji danga, nebus žinoma pilna medžiagų ir darbų sąmata. Nuėmus senąją dangą, gali paaiškėti, kad senoji konstrukcija yra nepatikima, todėl ją bus būtina keisti. Renovuojant stogą papildomai į sąmatą reikės įskaičiuoti senosios stogo dangos nuėmimo kaštus ir jos utilizavimo išlaidas.

Plokščio stogo keitimas gali kainuoti mažiau nei šlaitinio, nes kai kurių dangų (pvz., bituminės) nebūtina nuimti, kad būti uždedama nauja danga.

 

Kiek kainuoja stogas terasai?

Terasos stogui sumontuoti dažniausiai pasirenkama skaidri PVC danga, kurios kaina gali varijuoti. Ji lengvai montuojama ir tinkama pavėsinėms, pastogėms, terasoms, balkonų stogams ir fasadams. Šiam stogui įsirengti reikės žinoti stogo plotą ir įsigyti keletą paprastų tvirtinimui reikalingų priemonių.

Šią stogo dangą lengvą įsirengti, todėl ją gali įsirengti net pats savininkas net ir neturėdamas didelės patirties. Tai padės sutaupyti pinigų.

Tik savo svetainės lankytojams teikiame
NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu

Įveskite žemiau esančiame laukelyje savo
telefono numerį – mes Jums paskambinsime
ir atsakysime į visus rūpimus klausimus.

Mes Jums paskambinsime dar šiandien.
Ačiū, kad kreipiates.
Uždaryti
Gauti nemokamą konsultaciją
Konsultacija vėliau