Dvišlaitis stogas

Dvišlaitis stogas

Dvišlaitis stogas – paprastas ir estetiškas architektūrinis sprendimas, kuris yra labai populiarus Lietuvoje. Pastatuose su tokia stogo konstrukcija, šlaitai yra formuojami iš ilgųjų pusių, o galinėse sienose formuojami du trikampiai frontonai. Aukščiausia pastato linija yra vadinama kraigu, kuris tuo pačiu metu yra vieta, kurioje susijungia abu šlaitai. Tai išsiaiškinkime dėl kokių priežasčių dvišlaičio stogo konstrukcija yra tokia populiari?

 1. Visų pirma, tai ganėtinai paprastas sprendimas, kuris neretai leidžia tokius stogus įrenginėti net ir savarankiškai. Nepaisant tokių savybių, rekomenduojama stogo montavimo darbus patikėti profesionalams ir savo srities specialistams.
 2. Antra priežastis yra ta, jog paprastume slypi ir grožis. Nežiūrint į tai, jog šiuolaikinės technologijos leidžia įrenginėti pačias įvairiausias stogų konstrukcijas, tačiau du vienodi šlaitai išlieka savotišku grožio etalonu ir standartu, kuris neapleidžia savo pozicijų daugybę metų.
 3. Trečia priežastis, praktiškumas, nes būtent dvišlaitis stogas yra atsparus stipriems vėjams ir sniego audroms, ypač parinkus tinkamą nuolydžio kampą.
 4. Paprasto dvišlaičio stogo dengimas yra ganėtinai ekonomiškas, nes nelieka didelio atraižų kiekio.
 5. Frontonuose esantys langai niekuo nesiskiria nuo įprastų ir jų pagalba galima lengvai apšviesti patalpas po stogu.

Stogas – tai skydas, kuris turėtų atlaikyti bet kokias apkrovas ir išorinius veiksnius. Tačiau, tam, kad problemų nekiltų net ir esant labai sudėtingoms sąlygoms, svarbu išlaikyti tinkamą stogo nuolydžio kampą. Šis veiksnys dvišlaičiam stogui suteikia ne vien grožį ir bendrą vaizdą, bet pagrinde užtikrina saugumą ir komfortą. Dėl šios priežasties, tais atvejais kai namams yra parenkamas dvišlaitis stogas, konstrukcija turėtų būti paruošiama atsižvelgiant į klimato ypatumus, o tiksliau kritulių kiekį tam tikrame regione. Ypač aktualu yra tai, kiek sniego iškrenta toje vietovėje, kur yra statomas namas. Kuo daugiau šio tipo kritulių tenka matyti žiemą, tuo didesnis turėtų būti šlaitų kampas, kas leidžia lengviau valyti stogą. Svarbų vaidmenį tokiais atvejais lemia ir pasirinkta stogo danga. Taip yra dėl to, kad kai kurios medžiagos turi nemažą svorį bei apkrova stogo konstrukcijai, kuri ir taip būna gana didelė. Tarp tokių medžiagų yra natūralios čerpės, dėl ko jomis dengiami stogai įprastai yra aukštesni. Metalas, bitumas ir iš jų gaminamos dangos pasižymi nedideliu svoriu, tad net ir su sniego sluoksniu mažiau apkrauna stogo konstrukcijas.

Dvišlaičio stogo konstrukcija

Nors dvišlaičio stogo pavadinimas byloja apie tai, kad jį sudaro du šlaitai, tačiau net ir juos galima įrengti įvairiais būdais. Priklausomai nuo to kaip yra įrengiama dvišlaičio stogo konstrukcija yra išskiriamos kelios jų rūšys:

 • Simetrinis. Tai paprasčiausias variantas, kai abu šlaitai yra vienodi, o kraigas randasi per patį pastato vidurį.
 • Asimetrinis stogas – konstrukcija, kurioje abu šlaitai gali būti ne tik skirtingi bet ir turėti skirtingus nuolydžio kampus. Mažesnis nuolydis leidžia išvesti stogą gerokai toliau už fasado ribų ir po juo „paslėpti“ terasą, garažą arba tiesiog stoginę.
 • Laužtinis. Tokiuose stoguose kiekvieną šlaitą sudaro dvi plokštumos su skirtingais nuolydžio kampais. Tai labai geras sprendimas, kai po stogu planuojama įrengti gyvenamąsias patalpas. Dėl šios priežasties, kartais tokius stogus vadina mansardiniais.
 • Kelių lygių stogai. Tai yra gana neįprasta konstrukcija, kuriai reikalinga vidinė nešantį sieną, prie kurios skirtinguose lygiuose yra tvirtinami šlaitai. Iš esmės toks sprendimas primena du arba daugiau vienšlaičius stogus, esančius vienas virš kito. Atrodo toks variantas įdomiai ir pasižymi tvirtumu ir atsparumu.

Dvišlaičio stogo konstrukcija yra nesudėtinga. Jos pagrindą sudaro gegnės, kurių vienas galas yra tvirtinamas prie kraiginės sijos, o kitas prie mūrtašio. Tokia sistema yra ganėtinai paprasta ir nereikalauja didelio medžiagų kiekio. Tačiau ji tinka tik tais atvejais, kai dengiamas yra nedidelis plotas, arba pastatas turi vidines nešančias sienas.

Dvišlaičios stogo projektavimą ir montavimą geriausiai patikėti patyrusiems specialistams. Tai neabejotinai padės sumažinti nusivylimų ir nenumatytų išlaidų. Meistrai tinkamai įvertins visus svarbius veiksnius, kurie turi įtakos stogo konstrukcijos tvirtumui ir našumui tarp kurių pagrindiniai yra šie:

 • Stogo plotas. Dvišlaičio stogo atveju apskaičiuojamas paprastai, jei šlaitai yra stačiakampių formos.
 • Bendras stogo svoris. Jo nustatymui reikia sudėti visų naudojamų medžiagų svorius, pradedant nuo medienos ir baigiant stogo danga.
 • Žinant geometrinius namo dėžės parametrus ir stogo nuolydžio kampą, galima ganėtinai tikslai apskaičiuoti gegnių ilgį.

Tik savo svetainės lankytojams teikiame
NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu

Įveskite žemiau esančiame laukelyje savo
telefono numerį – mes Jums paskambinsime
ir atsakysime į visus rūpimus klausimus.

Mes Jums paskambinsime dar šiandien.
Ačiū, kad kreipiates.
Uždaryti
Gauti nemokamą konsultaciją
Konsultacija vėliau