Kokią stogo dangą pasirinkti?

Jei užsukote į mūsų svetainę, turbūt susiruošėte renovuoti savo namo stogą ar ieškote tinkamiausios stogo dangos savo naujajam stogui. Stogo dangos įvairovė tokia didžiulė, kad net galva sukasi. Norėdami būti tikri, jog kurio nors svarbaus momento nepražiūrėjote, atsakykite į 9 klausimus. Jie padės padės jums apsispręsti dėl tinkamiausios stogo dangos.

1. Koks stogo nuolydis?
Lietuvoje nedidelio nuolydžio stogai gali tapti tikru galvos skausmu dėl didelio sniego kiekio ar lietaus sankaupų. Atkreipkite dėmesį į savo stogo nuolydį ir minimalų nuolydį, rekomenduojamą konkrečiai stogo dangai. Pavyzdžiui, bituminėms čerpelėms stogo nuolydis nuo 9 laipsnių, šiferio stogams – ne mažesnis nei 15 laipsnių, skardiniai (plieniniai) stogai nuo 9 laipsnių (priklauso nuo profilio), čerpėms – nuo 16-17. Tiesa, kai stogo danga klijuojama, stogas gali būti ne toks status (nuo 7 laipsnių).

2. Ar patvari stogo konstrukcija?
Jei nesate tikri dėl savo stogo konstrukcijos patvarumo, kažin ar betoninės ir keramikinės čerpės geras sprendimas: 1 kv. metras tokio stogo svers apie 50 kg (nepamirškite sniego ir vėjo), taigi 200 kv. m. stogas svers apie 10 t. Šiferio svoris mažesnis – 14 kg vienam kv. metrui, plieninė stogo danga lengviausia – apie 5 kg vienam kv. m.

3. Kokio sudėtingumo stogo šlaitų išsidėstymas?
Sudėtingiems, daug kampų turintiems stogams labai tiks bituminės čerpelės – tai stogo danga, kuria galima uždengti bet kokios formos stogą. Plieninė danga netiks sudėtingos formos stogams su daug plokštumų, nes lieka daug nepanaudotų atraižų, o dėl ko išauga stogo dangos kaina.

4. Kokios paskirties pastatas?
Negyvenamųjų arba laikinų pastatų stogams dažniausiai naudojamas bituminis šiferis. Beasbestinis šiferis populiarus ne tik dengiant ar renovuojant naujus gyvenamųjų namų stogus, bet ir pramoninėje statyboje ar dengiant ūkinius pastatus. Plienine stogo danga dengiami ne tik gyvenamųjų, bet ir pramoninių, negyvenamų pastatų stogai.

5. Kokia namo vieta?
Atsižvelkite į tai, kokioje aplinkoje stovi namas: mieste, užmiestyje, kaimo vietovėje, vienkiemyje, prie miško, šalia jūros, o gal gamyklos.

Metalinė stogo danga netinka jūriniam klimatui, o jei ji bus veikiama rūgščių ar šarmų, reikės storesnio padengimo sluoksnio. Šiferio stogai atsparūs rūgštims ir šarmams. Vietovėse, kur iškrenta daug nuosėdų, nederėtų rinktis bituminių čerpelių, čerpių imitacijos metalinės dangos su grublėtu ar matiniu paviršiumi. Bituminės čerpelėms gali pakenti spygliuočiai: nukritę spygliai įsirėžia į bitumą ir jame kaupiasi nešvarumai, auga kerpės.

6. Kiek ketinate išleisti stogo dangai?
Norinčius sutaupyti nesudomins keraminės čerpės, kurių kvadrato kaina yra 30 proc. didesnė nei kitų stogo dangų. Jų kaina išaugs ne tik dėl dangos, bet ir dėl itin tvirtos stogo konstrukcijos.

Bituminių čerpelių danga nėra brangi, tačiau dėl papildomų įrengimo priemonių pabrangs darbų kaina. Pigiausia stogo danga yra beasbestinis šiferis. Geras plieninės stogo dangos kainos ir kokybės santykis, nebrangūs priedai ir didelis jų pasirinkimas.

Beje, nepamirškite, kad stogo dangos kaina padidės ir dėl daugybės įvairių dekoratyvių ir konstrukcinių elementų. Tiesa ta, kad kiekvieno stogo kainą reikia skaičiuoti individualiai ir tik tuomet paaiškės tikrieji stogo dangos kainos skirtumai.

7. Kiek svarbus ilgaamžiškumas ir teikiamos garantijos?
Ilgiausią garantiją gamintojai suteikia betoninėms ir keraminėms čerpėms (pvz., iki 30 m.), šiferiui mažiau (iki 15 m.), o visoms kitoms stogo dangoms garantija yra mažesnė (pvz., iki 10 m.). Tačiau visos dangos tarnaus jums ne mažiau nei 50 metų, blogiausiu atveju, šiek tiek pakeis savo spalvą.

8. Ar svarbus stogo grožis ir išskirtinumas?
Jūsų svetainę mato tik jūsų svečiai, miegamasis vien jūsų akims, o stogo nuo svetimų akių nepaslėpsite. Norintys solidaus stogo rinksis keramines ar betonines čerpes, o tie, kuriems svarbi spalvų įvairovė – plieninę stogo dangą. Bituminės čerpelės sudomins dėl įvairiausių formų, atspalvių, šešėlių ir trimačio čerpės vaizdo. Šiferis turi mažą spalvų ir formų pasirinkimą.

9. Ką pataria profesionalai?
Bandydami išsirinkti tinkamiausią stogo dangą girdite aibes nuomonių iš kaimyno, giminaičio ar kolegos, skaitote daugybę straipsnių spaudoje ar internete. Galiausiai verta išgirsti profesionalų argumentus, prieš kuriuos nublanks jūsų norai, tačiau kai kurios baimės ar mitai bus išsklaidyti. Registruokitės tel. +370 6740 8870 ir „Stogų linijos“ specialistai suteiks jums konsultaciją.

Tik savo svetainės lankytojams teikiame
NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu

Įveskite žemiau esančiame laukelyje savo
telefono numerį – mes Jums paskambinsime
ir atsakysime į visus rūpimus klausimus.

Mes Jums paskambinsime dar šiandien.
Ačiū, kad kreipiates.
Uždaryti
Gauti nemokamą konsultaciją
Konsultacija vėliau